Zaznacz stronę

Zastanawiałeś się kiedyś, co tu zrobić, aby wnętrze Twojego domu stało się całkowicie inne? A może wciąż czegoś Ci brakowało i nie wiedziałeś co to właściwie jest? Obecnie można znaleźć wiele inspiracji, które sprawią, że Twój dom dostanie całkiem nowego oblicza. Jednak dzisiaj… chciałabym skupić się na czymś, co nadaje wnętrzom odpowiedniej głębi i realistyczności. Mam tu oczywiście na myśli fenomen, jakim jest fototapeta 3D. Jeśli nie zanudziłam Cię tym krótkim wstępem, koniecznie przeczytaj moje dalsze porady w tym temacie!

Fototapeta 3D w Twoim salonie!

Salon to jedno z głównych pomieszczeń, które ma charakter reprezentacyjny. No bo przecież… To właśnie w salonie zarówno ja, jak i na pewno wy, przyjmujecie gości. Jeśli waszym celem jest wzbudzenie zachwytu w odwiedzających, warto przykuć czymś ich uwagę. Dzisiaj można dostać wiele rozmaitych fototapet, które ożywią pomieszczenia.

Co powicie np. na leśną scenerię – dzikie krzewy, pojedyncze promienie słońca, które przebijają się przez wolną przestrzeń pomiędzy drzewami? A gdzieś z boku… Piękny staw ubrany w lilie wodne. Zaś pośrodku, na głównym planie, tajemnicza ścieżka, która zaprowadzi Was tam, gdzie wasza wyobraźnia. To tylko jeden spośród miliona przykładów, jakie mogłabym tu wymieniać. Widok na otwarte morze, zachód słońca… Wodospady otoczone zielenią… Dzięki fototapecie, wszystko staje się bardziej realistyczne. Pomaga ona uzyskać odpowiednią głębię i nadaje wnętrzu duszę, zaskakuje. Mając coś takiego na swojej ścianie, w teorii nie potrzebujemy już żadnych dekoracji. A co w tym wszystkim jest najlepsze? Możecie w każdym pomieszczeniu stworzyć zupełnie inną scenerię i żadna ponura pogoda, jaka panuje na zewnątrz wam w tym nie przeszkodzi.

Odrobina geometrii – nowoczesny design

Oprócz tapet przestawiających naturę, można wybrać taką, na której zostały namalowane dziwne, przestrzenne kształty. Zyskacie wówczas złudzenie optyczne, zagadkę, która z pewnością okaże się zagwozdką dla Twoich przyjaciół. Geometryczne fototapety, są wręcz idealne do nowoczesnych aranżacji. Może być to także strzał w dziesiątkę dla osób, które uwielbiają minimalizm oraz elegancję. Pamiętajcie, że najwięksi artyści lubowali się w prostocie a najwspanialsze dzieła powstały właśnie z prostych, pojedynczych figur.

Czas na triki i pobudzenie wyobraźni!

Decydując się na fototapetę 3D, nie musicie pokrywać nią całej ściany. Wystarczy wybrać kawałek powierzchni, np. za waszym łóżkiem. Tutaj bardzo dobrze sprawdza się zieleń, ponieważ uspokaja i zapewniam was, że będzie się wam lepiej spało.

A jak zaciekawić znajomych? Może by tak… Umieścić za kanapą tajemnicze molo, które skierowane jest wprost na spokojne morze, wzbogacone zachodzącym słońcem, zanikającym za horyzontem? Albo… Kto dziś nie marzył o podróży w kosmos? Wystarczy, że za fotelem i stolikiem do kawy umieścisz fototapetę z wymalowanym, otwartym oknem a tuż za nim, podłoże z błękitnych chmur, nad którym to rozciąga się rozgwieżdżone niebo z przepiękną, ogromną, srebrną księżycową kulą. Z kolei ściana, obok okna w Twoim biurze, może zostać pokryta widokiem na lazurowy krajobraz. Całoroczne wakacje zagwarantowane!