Zaznacz stronę

To pytanie stawiają sobie wszystkie osoby zainteresowane aranżacją wnętrz. Nadszedł nowy rok, pojawiają się nowe trendy, a ci, którzy chcą być w tej kwestii „na topie”, muszą zastanowić się nad tym, co zmienić w mieszkaniu, aby prezentowało się jak najlepiej.

To pytanie stawiają sobie wszystkie osoby zainteresowane aranżacją wnętrz. Nadszedł nowy rok, pojawiają się nowe trendy, a ci, którzy chcą być w tej kwestii „na topie”, muszą zastanowić się nad tym, co zmienić w mieszkaniu, aby prezentowało się jak najlepiej. Ja co prawda do tego tematu staram się podchodzić bez większej spiny, jednak nie będę ukrywać, że niektóre nowinki ze świata wnętrz i designu także i dla mnie są pociągające. Ale zacznijmy od początku.

Urządzanie wnętrz – co będzie modne w 2019 roku?

Niektórzy już na wstępie stwierdzą, że to pytanie jest trochę dziwne. No bo jak można przewidzieć, co stanie się modne, co spodoba się ludziom? Otóż okazuje się, że można. Wyznacznikiem trendów zwykle są targi wnętrzarskie oraz statystyki sprzedaży producentów. Na podstawie tego, co zaczyna cieszyć się rosnącym zainteresowaniem, można zauważyć rodzące się trendy i założyć, że będą się stawały coraz bardziej popularne.

Dlatego też już teraz można z dużą dozą prawdopodobieństwa ocenić, co pojawi się w naszych mieszkaniach w 2019 roku.

Zacznijmy więc od kolorów. Poza wspomnianym już w poprzednim wpisie o mieszkaniowych postanowieniach noworocznych kolorem roku Pantone (przypomnę: przepiękny Living Coral), dużą popularnością będą się cieszyły odcienie brązu i zieleni, czyli kolory najbardziej kojarzące się z naturą. W branży wnętrzarskiej kolorem roku 2019 wybrano Spiced Honey, czyli ciepły, jasny odcień brązu, który z pewnością pojawi się w tym roku na wielu ścianach lub pod postacią gustownych dodatków. Ponadto możemy się spodziewać pastelowych kolorów, które będą stanowiły tło dla nieco bardziej wyrazistych elementów wystroju.

meble w sypialni

A wracając do ukochanego przeze mnie Living Coral. Trudno oczekiwać, że będziemy nim malować ściany lub kupować meble w tym odcieniu. Jest bardzo wyrazisty i za bardzo zdominowałby pomieszczenia. Jednak drobne dodatki w tym kolorze jak najbardziej są mile widziane, zwłaszcza we wnętrzach, których panuje nieco zbyt ponury klimat. Specjaliści od aranżacji mieszkań przewidują też wzrost zainteresowania powiązanymi barwami, np. morelowym czy brzoskwiniowym.

A co z meblami? W 2019 roku modne będą nieco inne rodzaje mebli niż dotychczas. Ubiegłoroczny skandynawski trend cienkich nóżek (krzesła, stoliki, kanapy na cienkich, drewnianych nóżkach pojawiały się zarówno w mieszkaniach, jak i w miejscach publicznych) ustąpi miejsca meblom o zaokrąglonych kształtach, na niskich nóżkach lub w ogóle bez nich. Będzie trochę bardziej przysadziście i solidnie.

Z wnętrz zacznie też znikać drewno, a w jego miejsce pojawią się metal i kamień. Także w łazienkach zrobi się trochę chłodniej, a to za sprawą przewidywanego powrotu płytek kamiennych i z lastryko. Aby nie popaść zupełnie w ten chłód, będziemy ożywiać łazienki motywami roślinnymi oraz stawiać na ciekawe kształty kafelków oraz ciepłe oświetlenie. Wszystko to zapowiada się całkiem ciekawie!

Jakie modne elementy wprowadzę do swojego mieszkania w 2019 roku?

Nie byłabym sobą, gdybym w stu procentach podążała za modą w urządzaniu mieszkań, ale niektóre z powyższych pomysłów bardzo mi się podobają, wiec niewykluczone, że dam się skusić 🙂 Wspomniałam już wcześniej, że zamierzam kupić kilka dodatków do sypialni w kolorze Living Coral. Postanowiłam też kupić fotel, i choć nie będzie on miał idealnie okrągłych kształtów (w końcu marzy mi się klasyczny uszak), to do kanciaków też raczej nie da się go zaliczyć. Jako że nie dałam się w ubiegłym roku omamić modzie na skandynawskie meble na cienkich nóżkach, to z tym nie będzie kłopotu – moje komody i krzesła pozostaną nienaruszone i w tym roku będą modniejsze niż do tej pory. Remontu łazienki też na razie nie planuję, zwłaszcza że zimne kamienne płytki (nawet z roślinnym motywem) nie do końca są w moim guście.

A Wam jak się podobają wyżej opisane trendy w urządzaniu mieszkań? Czy któryś z nich szczególnie Was urzekł?

O mnie

Mam na imię Justyna i od kilku lat interesuję się aranżacją wnętrz. Miałam do tej pory okazję przygotować kilka projektów aranżacji na potrzeby znajomych, ale moim marzeniem jest zająć się tym profesjonalnie.