Zaznacz stronę

Lubicie ozdabiać mieszkanie na święta? Jeszcze, wydawałoby się, całkiem niedawno pisałam o tym…

Lubicie ozdabiać mieszkanie na święta? Jeszcze, wydawałoby się, całkiem niedawno pisałam o tym, jak można łatwo udekorować dom w klimacie świąt Bożego NarodzeniaWłasnoręcznie zrobione ozdoby to według mnie zawsze najlepszy z możliwych pomysłów. Dlatego dzisiaj mam kilka pomysłów na dekoracje wielkanocne. Zainteresowani? 🙂

Własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne w moim domu

Wielkanoc pod względem ozdób stwarza naprawdę wiele możliwości, ponieważ własnoręcznie robienie palm, pisanek czy stroików to stara świąteczna tradycja. Mój dom pod tym względem nie należy do wyjątków. Trzymam się zasady, aby nie kupować żadnych wielkanocnych dekoracji, ale wszystkie przygotować sama. Nie są oczywiście perfekcyjne, ale czy o to tutaj chodzi? 🙂

  1. Skrobane jajka – najpierw ugotowane, potem barwione łupinami cebuli, a ostatecznie mozolnie skrobane nożykiem lub szpilką. Tradycję skrobania jajek rozpoczęłam stosunkowo niedawno – pierwsze jajka powstały trzy lata temu i zdecydowanie pozostawiały wiele do życzenia jeśli chodzi o kwestie estetyki. Ale zawsze jest to dla mnie bardzo przyjemna czynność, która pozwala oderwać się od przedświątecznego sprzątania, gotowania i pieczenia.
  2. Palmy wielkanocne – tegoroczną palmę dostałam w prezencie. Jest to skromna, niewielka, zielona wiązanka ozdobiona bibułkowymi kwiatami. Pięknie prezentuje się w wazonie.
  3. Zielone stroiki na stół – do ich przygotowania można użyć różnych gałązek, a także rzeżuchy. Moja już się zazieleniła. Co prawda kiełki wciąż są jeszcze krótkie, ale do niedzieli na pewno osiągną odpowiednią wysokość, a wśród nich zagoszczą wyskrobane wcześniej jajka.
  4. Świąteczne słodkości – to ozdoba sama w sobie, a do tego jaka pyszna! Dekoracje wypieków na Wielkanoc są wyjątkowo bogate. Mazurki, ciasta, babeczki – wszystko to można ozdobić wzorkami, kremami, bakaliami, czekoladowymi jajeczkami czy cukierkami. Poniżej przedstawiam mój zeszłoroczny wypiek. W tym roku za to planuję kolorowego mazurka. 🙂
  5. Kwiaty z papieru – to pomysł dla tych, którzy lubią papierowe rękodzieło. U mnie w domu jest póki co niewielki bukiecik papierowych kwiatków origami. Jeśli znajdę chwilę czasu, drobię ich więcej i stworzę kilka ładnych wiązanek.

A Wy ozdabiacie mieszkania na Wielkanoc? A może zamiast świątecznych ozdób wolicie takie bardziej uniwersalne, wiosenne? Dajcie znać. 🙂 Wesołych Świąt!

O mnie

Mam na imię Justyna i od kilku lat interesuję się aranżacją wnętrz. Miałam do tej pory okazję przygotować kilka projektów aranżacji na potrzeby znajomych, ale moim marzeniem jest zająć się tym profesjonalnie.