Zaznacz stronę

Dom to nasz azyl, ostoja rodziny, miejsce, które ma być przede wszystkim bezpieczne. Dlatego urządzając swój dom, trzeba myśleć nie tylko estetycznie, ale również praktycznie. Dziś zatem kilka słów o drzwiach, a konkretniej o drzwiach technicznych. Jakie jest ich zastosowanie, czy warto montować je w domu i gdzie najlepiej się w nie zaopatrzyć.

Drzwi techniczne – przed czym chronią?

Drzwi techniczne, jak sama nazwa wskazuje, mają wyższe parametry techniczne niż standardowe drzwi. Przede wszystkim są bardziej wytrzymałe, mają lepszą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, dają wyższą ochronę przeciwpożarową, przeciwwłamaniową oraz akustyczną. Dlatego warto montować drzwi techniczne jako drzwi wejściowe – główne drzwi w mieszkaniu czy domu. W przypadku domów jednorodzinnych takie drzwi są polecane także do kotłowni, piwnic czy innych pomieszczeń gospodarczych.

Czy drzwi techniczne muszą być… brzydkie?

Sformułowanie „drzwi techniczne” ma wydźwięk raczej surowy – kojarzy się z drzwiami w jakimś magazynie czy hali produkcyjnej. To jednak bardzo mylące, bo tak naprawdę wizualnie nie muszą się one różnić od innych nowoczesnych drzwi.

Sama się o tym przekonałam, zamawiając ostatnio drzwi techniczne w Krakowie. Stąd zresztą pomysł na ten post, bo przecież nie pisałabym o drzwiach bez powodu 🙂 Wybór był bardzo szeroki i mogłam bez problemu wybrać skrzydło drzwiowe, które wizualnie wpasowało się w moje mieszkanie, a nawet dodatkowo podkreśliło jego estetykę. Mimo to, ta inwestycja należała z pewnością do trudniejszych, bo wiązała się ze sporą odpowiedzialnością (zabezpieczenie mieszkania to nie błaha sprawa!) i oczywiście z kosztami. Jednak pracownicy firmy, z którą podjęłam w tej kwestii współpracę, byli bardzo pomocni – doradzili, rozwiali wątpliwości i pomogli mi dokonać naprawdę świetnego wyboru, dlatego serdecznie polecam ich usługi: drzwi techniczne Kraków.

A Wy jakie macie drzwi w swoich domach i mieszkaniach? Czy uważacie, że właściwie Was chronią, a może przymierzacie się do wymiany na takie o lepszych parametrach? Dajcie znać w komentarzach!